8 Kasım 2020 Pazar günü düzenlenecek olan İstanbul Maratonu’nda yer alarak, “Beni Fark Et” projesine destek olmak için adım atabilir, çocukların ve gençlerin fikirlerine, projelerine, girişimlerine katkı sağlayabilirsin.


Beni Fark Et Nedir?

Her şey bir hayalle, bir fikirle başlar… Bu hayal veya fikir bir projeye dönerse işte o zaman gerçek olma yolunda ilk adım atılmış olur…

Beni Fark Et ile çocukların ve gençlerin başladığı yolda ilerlemeleri için farklı gelişim imkanları sunacağız. Fikirlerini hayata geçirme fırsatı, konusunda uzman mentorlar ile çalışma şansı, malzeme desteği, çalışma ortamı desteği, yatırım desteği ve ihtiyaç duyacakları daha pek çok konuda yol ortaklığı bulabilmeleri için destek sağlayacağız.

Beni Fark Et Ne Yapar?

Beni Fark Et projesi ile Ortaokul, Lise ve Üniversite öğrencisi çocuklar ve gençler, fikir, proje ve girişim başlıklarında başvurularını yapar, yapılan değerlendirmeler sonucunda her okul kategorisinden 10 olmak üzere toplam 30 çocuk ve genç, eğitim kampı ve ödülleri kazanırlar.

Eğitim kampı ve ödüllendirme sonrası başvuru yaptıkları kapsamda fark edilmelerini sağlayacak ve gelecekleri için uygun ortamı, koşulları yaratacak kişi ve kurumlarla uzun süreli mentörlük programı ile buluşurlar.

Yardımseverlik Koşusu Nedir?

Yardımseverlik koşusu, kişilerin katıldıkları organizasyonlarda çevrelerine duyurular yaparak, destekledikleri Sivil Toplum Kuruluşunun projesine bağış çağrısında bulunmasıdır. Kişilerin kampanyasına bağışlar, doğrudan STK’nın banka hesabına yapılır.

Yardımseverlik koşuları ile; sporun içinde olur, bir hedef belirler ve bunları yaparken bir sivil toplum kuruluşuna destek olabilirsiniz. Üstelik, etrafınıza yaptığınız çağrılarla bağış toplamanın yanı sıra kalbinizi ısıtan bir amaç için dikkat de çekmiş olursunuz.


Siz de hemen kayıt olarak en yakın koşu olan İstanbul Maratonu’nda yer alabilirsiniz.

Adım Adım Kayıt Süreci

İstanbul Maratonunda dilersen 42K Maraton, dilersen 5K | 10K | 15K Sanal Maratona katılabilirsin.

Parkurlarla ilgili bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları tıklayabilirsin;

  1. 42K Maraton Koşusu Nedir?
  2. 5K |10K | 15K Sanal Koşu Nedir?

Katılmak istediğin parkura kayıt yaptırmak için aşağıdaki butonu tıklayabilirsin;


Kaydını tamamladıktan sonra kampanyanı oluşturabilmemiz için Ad-Soyad, Mail Adresi ve Telefon Numarası bilgilerini “BeniFarkEt İstanbulMaratonu” başlığı ile kosu@kureselakildernegi.org mail adresine göndermelisin. Kaydın tamamlandıktan ve bilgilerin bize ulaştıktan sonra İstanbul Maratonu ile ilgili hazırlamış olduğumuz rehberi seninle paylaşıp tüm süreci birlikte yürüteceğiz.

16 Ekim 2020 kayıt için son gün!


Çocukların ve gençlerin geleceğine atacağımız adımlar için çok teşekkürler.

Her türlü sorunuz için bize kosu@kureselakildernegi.org mail adresi ve 0 216 455 10 03 telefon numarası üzerinden ulaşabilirsiniz.