Proje Hakkında

Next Generation Science Projesi Küresel Akıl Derneği tarafından T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Ankara, Bursa, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta yer alan 5 Gençlik Merkezinde, Türk ve Suriyeli gençlerin gelecek nesil bilim standartlarını öğrendikleri ve uyguladıkları bir eğitim projesidir. Proje kapsamında öncelikle 5 merkezde toplam 120 katılımcıya EV3 Mindstorms, Arduino, MicroBit, 3D Tasarım, Turnuva Süreçleri ve Hazırlık ile yeni nesil bilim standartlarının yer aldığı bir eğitim düzenlenmiştir. Eğitime her merkezde 8 meslek lisesi öğretmeni, 8 gençlik merkezi lideri/çalışanı ve 8 Suriyeli/Yabancı gönüllüden oluşan eğitmen adayları katılmışlardır. Her merkeze tam donanımlı NGS atölyeleri kurulmuştur. Atölyeler gençlik merkezinde devam eden tüm çocuklara ve çevre okullara açıktır. Yine proje içerisinde her gençlik merkezinde oluşturulan 10 takım First Lego League turnuvalarına katılmak üzere hazırlanmaktadır. Takımlar Türk ve Suriyeli çocuklardan oluşmaktadır.

Çevrimiçi Turnuva nedir?

Yaşanan COVID-19 pandemisinin getirdiği olumsuzluklar nedeniyle takımların tecrübe kazanmaları amacıyla çevrimiçi turnuva düzenlenmektedir. 30 Aralık 2020 çarşamba günü düzenlenecek olan turnuvaya Ankara Pursaklar, Bursa Osmangazi, Gaziantep Nizip ve Kahramanmaraş Gençlik Merkezlerinden ortaokul ve lise düzeyinde 8 takım katılacaktır. Projede yer alan bir diğer gençlik merkezi olan Ankara Altındağ Gençlik Merkezi covid-19, merkezin taşınması, bakanlığı bu merkezde sadece bireysel etkinliklere izin vermesi nedeniyle çevrimiçi turnuvada yer alamayacaktır.

Turnuva FLL 2021 resmi teması olan Replay teması baz alınarak düzenlenecektir. Aşağıda yer alan linklerden turnuva ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.


Turnuva Dökümanları

Turnuva Bilgi NotuSezon DosyalarıTakım Tanıtım FormlarıRobot Oyun VideolarıJüri Değerlendirme Formları
Turnuva Bilgi NotuReplay Sezonu Hakkında
Mühendislik Defteri
Takım Çalışma Kılavuzu
COVID-19 Dönemi Önerileri
PGMCURIOUS_AnkaraPursaklar
PGMROBOTIC_AnkaraPursaklar
HEROBOTS-BursaOsmangazi
LEGENDARYROBOTICS-BursaOsmangazi
ROBOTIM_GaziantepNizip
LEGOSTRO_GaziantepNizip
BRAINSTORM_Kahramanmaraş
KAHRAMANROBOTS_Kahramanmaraş
PGMCURIOUS_AnkaraPursaklar
PGMROBOTIC_AnkaraPursaklar
LEGOSTRO_GaziantepNizip
KAHRAMANROBOTS_Kahramanmaraş
Öz Değerler
Robot Tasarım
Yenilikçi Proje

Takımlar Facebook Grubu için tıklayın


Jüri ProgramıProgramın PDF Halini görmek için lütfen tıklayın

Jüri Odası 1 – Oda LinkiJüri Odası 2 – Oda Linki

ÖNEMLİ !

Belgeleri okuyabilmek için Adobe Acrobat Reader yüklü olmalıdır. Sisteminizde yok ise indirmek için bu linke tıklayın.

Çevrimiçi turnuva Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilecektir. İndirmek için lütfen bu linke tıklayın.