Netaş ArGe Genel Müdürü Bülent Kemal Mutlu, şirketin ArGe faaliyetlerinin ve stratejilerinin yönetimine liderlik ediyor. Bülent Kemal Mutlu ve ekibi, Mobil Genişbant, Nesnelerin İnterneti, Büyük Veri, Analitik, Test Hizmetleri, Siber Güvenlik gibi yeni nesil teknoloji alanlarındaki ArGe faaliyetleriyle enerjiden spora, telekomdan finansa, eğitimden sağlığa, savunmadan imalata kadar çok geniş bir sektör skalası için teknoloji ürün ve çözümleri geliştiriyor.

Mutlu ayrıca, Netaş’ın katma değerli yönetilen hizmetlerinin geliştirilmesi, sürdürülebilir inovasyon ve ürün geliştirme stratejilerinin oluşturulması faaliyetlerini de yönetiyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği alanında lisans derecesi ve Yeditepe Üniversitesi’nden işletme alanında yüksek lisans derecesi bulunan Mutlu, profesyonel kariyerine 1999 yılında Netaş’ta uluslararası telko yazılım destek mühendisi olarak başladı. Kariyeri süresince, telko ve kurumsal sektör teknoloji müdürü, yönetilen hizmetler ve BT danışmanlığı direktörü ve bilişim ArGe direktörlüğü rollerinde görev yaptı.

Bülent Kemal Mutlu evli ve iki erkek çocuk babasıdır.