Çiğdem Ceylan

Çiğdem Ceylan, Özel Darüşşafaka Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü tamamlayarak, Deloitte&Touche Türkiye’de iş hayatına başladı. Ardından BSH Türkiye’de Bütçe ve Raporlama bölümünde 3 yıl yönetici olarak görev yaptıktan sonra, 10 yıl yaşayacağı İsviçre’nin Basel kentine taşındı. Isviçre’deki göçmenler üzerine sosyal araştırmalar yaparak projeler üretmek ve bunların hayata geçirilmesi sağlamak amacıyla faaliyet gösteren BASE Büro für Angewandte Sozialforschung und –Entwicklung (BASE Uygulamalı Sosyal Araştırma ve Geliştirme Bürosu) için gönüllü çalıştı. Aynı zamanda Sosyoloji lisans diplomasına da sahip olan Çiğdem Ceylan, halen Caffe Nero Gıda Ürünleri A.Ş.’de Bütçe ve Raporlama Direktörü olarak görev yapmaktadır. Hayat boyu öğrenme yolunda gezmeyi, okumayı ve keşfetmeyi sever.

C. Hakan Arıkan

1965 Ankara doğumlı olan Hakan ARIKAN, 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 1992 yılında ODTÜ Metalürji Mühendisliği Bölümün’den Kaynak Mühendisi’liği ve 1995 yılında ODTÜ İşletme Bölümüden’den MBA diploması almıştır.

Çalışma hayatına 1987 yılında Türk Hava Kurumu bünyesinde Uçak Bakım Mühendisi olarak çalışmaya başlamıştır. 1990 – 1995 yılları arasında FMC-Nurol Savunma Sanayi firmasında çeşitli görevlerde çalışmıştır. 1995 – 2007 yılları arasında Kibar Holding ve bağlı şirketlerinde Yatırım ve Bakım Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. 2007 yılından beri Sicpa Türkiye Ürün Güvenliği firmasında Operasyon Direktörü olarak çalışmaktadır.

Burhan Şengün

Yaratmış olduğu Jr.Robotics markası ile okul öncesinden üniversite öğrencilerine kadar farklı yaş gruplarına özel olarak hazırlamış olduğu yeni nesil müfredat içerikleri ile eğitimler veren Burhan Şengün, dijital dönüşümün eğitime entegrasyonu konusunda Türkiye’nin öncülerindendir.

Endüstri 4.0 Platformu Eğitim Partneri olan ŞENGÜN, Jr.Robotics markası ile çalışmalarını, 21.yy becerilerinin içselleştirilmesi, küresel akıl yetkinlikleri ve bilişsel esneklik  üzerine yapılandırılmıştır. Bugüne kadar yüzlerce eğitim veren, katıldığı seminerde konuşmalar yapan Şengün, 2018 Mart ayında yapılan First Robotics Competition yarışlarında bilimi yaygınlaştıran ve bu konuda gençlere ilham veren, liderlik eden kişilere verilen yılın mentörü (WFFA) ödülünü almıştır. 2020 yılında ise Amerika Birleşik Devletleri Las Vegas eyaletinde WFFA ödülünü tekrar alarak bu ödülü yurt dışında kazanan ilk Türk mentör olmuştur.

Farklı yaş gruplarında mentorlük yaptığı takımları ulusal ve uluslararası birçok ödüle taşımıştır. Halen İstanbul Erkek Lisesi, Özel Alman Lisesi ve birçok okulun teknoloji danışmanlığını yapmaktadır.

1992 Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Teknolojileri Anabilim Dalından mezun oldu. 27 yıllık öğretmenlik deneyimin yanında 2000-2012 yılları arasında Ontek Makine ve Kalıp Ltd. Şirketinin kurucu ortağı oldu. 12 yıllık süreçte Cad-Cam/CNC /Kalıp İmalatı/Elektronik Sanayi parça üretimi konularında çalışmış, tasarım, modelleme ve üretim konularında eğitimler vermiştir.

1971 İstanbul doğumlu olan Burhan Şengün, evli ve 2 çocuk babasıdır.