Arınç Çiper Kaynar

Arınç Çiper Kaynar, 1998 İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunudur. Bilgi teknolojilerinin büyük sistemler yöneticiliği ve açık sistemler yöneticiliği görevlerinde hem yurt içi hem de yurt dışı deneyimleri bulunmaktadır. Çalışma hayatına her zaman çok iyi bir okul olduğuna inandığı Pamukbank Bilgi İşlem bölümünde başlamıştır. 2003 yılında Nestlé ’ nin bilgi teknolojileri çalışmalarını yürüten alt şirketi olan Nestlé Globe Center Europe’ dan gelen bir teklif üzerine Frankfurt’ da çalışmıştır. Türkiye’ ye döndüğünde Akbank Bilgi İşlem departmanında çalışma hayatına devam etmiştir.

Bilgi birikimini kişilik özellikleri ile birleştirerek, sektördeki ihtiyacı analiz ettikten sonra bilgi teknolojileri seçme yerleştirme alanında çalışmaya karar vermiş ve bu amaçla tecrübe edinmek üzere çalışma hayatına yeni bir yön vermiştir. 2012 Kasım ayında ACK İnsan Kaynakları Danışmanlık şirketini kurmuştur. Başta bankacılık, BT Danışmanlık, telekomunikasyon sektörleri olmak üzere yerel ve uluslararası firmalar ile bilgi teknolojileri seçme ve yerleştirme, insan kaynakları süreçleri danışmanlık projeleri yürütmektedir. 2019 yılında Uygulamalı Psikoloji yüksek lisansını da tamamlamıştır.

​​İş yaşamında verimin ve memnuniyetin; bireysel değerlerin, kişilik özelliklerinin ve kişisel  potansiyellerin göz önüne alarak yapılması ile elde edilebileceğine inanmaktadır.

Abdurrahman Yay

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği bölümünden 2010 yılında mezun oldum ve aynı yıl öğretmenliğe başladım. Halen Millî Eğitim Bakanlığı’nda Bilişim Teknolojileri öğretmenliği yapmaktayım. 2014 yılından bu yana Robotik ve Kodlama Eğitimleri üzerine içerik geliştirmekteyim. 2017 yılında Kidsteam Bilişim Teknolojileri Eğitim Danışmanlık şirketi kuruculuğunu yaptım.

2016 yılında mutlu bir evlilik yaptım ve şuan dünya tatlısı iki çocuğum var. Çocuklarım ve tüm dünya çocukları için güzel bir gelecek mirası bırakmak adına sosyal çalışmalarda yer almaktan her daim mutluluk duydum.