Burhan Şengün

Yaratmış olduğu Jr.Robotics markası ile okul öncesinden üniversite öğrencilerine kadar farklı yaş gruplarına özel olarak hazırlamış olduğu yeni nesil müfredat içerikleri ile eğitimler veren Burhan Şengün, dijital dönüşümün eğitime entegrasyonu konusunda Türkiye’nin öncülerindendir.

Endüstri 4.0 Platformu Eğitim Partneri olan ŞENGÜN, Michigan State University Türkiye Temsilciliği görevini de yürütmektedir

Jr.Robotics markası ile  çalışmalarını, 21.yy becerilerinin içselleştirilmesi, küresel akıl yetkinlikleri ve bilişsel esneklik  üzerine yapılandırılmıştır. Bugüne kadar yüzlerce eğitim veren, katıldığı seminerde konuşmalar yapan Şengün, 2018 Mart ayında yapılan First Robotics Competition yarışlarında bilimi yaygınlaştıran ve bu konuda gençlere ilham veren, liderlik eden kişilere verilen yılın mentörü (WFFA) ödülünü almıştır.

Farklı yaş gruplarında mentorlük yaptığı takımları ulusal ve uluslararası birçok ödüle taşımıştır. Halen İstanbul Erkek Lisesi, Özel Alman Lisesi ve birçok okulun teknoloji danışmanlığını yapmaktadır.

1992 Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Teknolojileri Anabilim Dalından mezun oldu. 27 yıllık öğretmenlik deneyimin yanında 2000-2012 yılları arasında Ontek Makine ve Kalıp Ltd. Şirketinin kurucu ortağı oldu. 12 yıllık süreçte Cad-Cam/CNC /Kalıp İmalatı/Elektronik Sanayi parça üretimi konularında çalışmış, tasarım, modelleme ve üretim konularında eğitimler vermiştir.

1971 İstanbul doğumlu olan Burhan Şengün, evli ve 2 çocuk babasıdır.